Akcja „Miś” w łęczyckim szpitalu

W powiecie kutnowskim i po raz pierwszy w powiecie łęczyckim trwa finał akcji „Miś”, gdzie krośniewicki radny Tomasz Walczewski wraz z koordynatorem Krystianem Wandachowiczem rozdają zebrane zabawki potrzebującym dzieciom.

Dziś o godzinie 11 w łęczyckim szpitalu pojawili się wyżej wspominani organizatorzy  z Anną Czajką i Pauliną Tomaszewską z Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, a także grupą air softową GRS Ranger, którzy przekazali zabawki, gry planszowe, słodycze oraz bajki małym pacjentom oddziału dziecięcego i zostawili parę upominków w świetlicy.

Dla dzieci była to nie lada frajda i urozmaicenie, a radny Tomasz Walczewski wyraził nadzieję, że podarowane misie pomogą w szybszym leczeniu i wyjściu ze szpitala. Ponadto, radny jest zadowolony z udanego „debiutu” w powiecie łęczyckim.

– Akcja po raz szósty odbywa się w powiecie kutnowskim i po raz pierwszy w łęczyckim. W szpitalu łęczyckim jesteśmy już po raz czwarty, natomiast sama akcja „Miś” zaczęła się właśnie od łęczyckiego szpitala 6 lat temu. Na powiat łęczycki koordynatorem jest pan Krystian Wandachowicz, który w mojej ocenie spisał się bardzo dobrze. Dużo osób włączyło się w akcję, co bardzo nas cieszy.

Z kolei sam koordynator na powiat łęczycki Krystian Wandachowicz podkreśla dużą pracę wykonaną przez szkołę podstawową w Starej Sobótce.

– Najwięcej darów i zaangażowania mieliśmy ze strony szkoły podstawowej w Starej Sobótce , za co bardzo dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i dzieciom, które się w to zaangażowały, dzięki czemu mogliśmy zasilić świetlicę łęczyckiego szpitala darami i innym rzeczami, które umilą czas dzieciom podczas choroby.

Akcja „Miś” z roku na rok zyskuje na popularności. W przyszłym roku zadebiutuje na terenie powiatów – łowickiego i zgierskiego.

– W powiecie łowickim mamy już punkt zbiorczy dzięki firmie AGRO Handel, która udzieli nam pomieszczenia, a w tym roku także włączyła się w akcję. Chciałbym również serdecznie podziękować grupie Ranger, która także z nami chętnie współpracuje – mówi radny.

Sebastian Walczak z grupy GRS Ranger także podkreśla dobrą współpracę i przyznaje, że członkom grupy sprawia to niemałą radość.

– Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc w akcji, zwłaszcza kiedy widzimy, że dzieci bardzo dobrze odbierają nasze pojawienie się czy to w szpitalu, czy u nich w domu, gdzie mogą przymierzyć nasz sprzęt, zrobić sobie zdjęcie, czy też porozmawiać. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie rozkwitać.

W przyszłą sobotę akcja „Miś” będzie miała swoje miejsce w powiecie kutnowskim, gdzie organizatorzy odwiedzą szpital kutnowski, dom dziecka „Tęcza” oraz mniej zamożne rodziny. W ubiegłym roku 34 rodziny z powiatu kutnowskiego mogły liczyć na taki rodzaj pomocy. Natomiast w tym roku dodatkowo 15 rodzin z powiatu łęczyckiego także ją otrzyma.