Dąbrowice: Ostra dogrywka kampanii z nieprawdą w tle

Dabrowska
Fot: Łukasz Stasiak EKU24.net
https://www.eku24.net/wiadomosci/wydarzenia/region/dabrowice-ostra-dogrywka-kampanii-z-nieprawda-w-tle

Walka o fotel wójta gminy Dąbrowice zmierza wyraźnie do finału. Podczas ostatniego spotkania z mieszkańcami poświęconego. energii odnawialnej doszło do ostrego starcia pomiędzy konkurującymi kandydatkami Małgorzatą Stokfisz i Dorotą Dąbrowską. Wszystko przez nieprawdziwą informację upublicznioną przez urzędującą wójt Małgorzatę Stokfisz.

Urzędująca wójt gminy Małgorzata Stokfisz zaprosiła mieszkańców na spotkanie dotyczące energii odnawialnej w Dąbrowicach. Jak mówiła, Łódzki Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs związany z budowa ogniw fotowoltaicznych i solarów. Jak poinformowała zebranych – dziesięć procent kosztów (ok. 2 – 2,5 tys. złotych) musieliby oni pokrywać sami, a reszta to dofinansowanie.

– Jedyny minus tego programu jest taki, że mamy mało czasu. Ten program potrwa do września 2015 roku, a pierwsze wpłaty należy dokonać mniej więcej w styczniu. Musimy zebrać listę chętnych od 40 do 50 gospodarstw domowych – zachęcała Małgorzata Stokfisz.

Po kilku pytaniach zadanych przez mieszkańców, głos zabrała Dorota Dąbrowska, zwyciężczyni pierwszej tury wyborów na stanowisko wójta Dąbrowic. Rozpętała się prawdziwa burza.

– Zanim zacznie Pani zbierać listę chętnych, to proszę powiedzieć społeczeństwu prawdę. Na stronie internetowej napisała pani, że „Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs (…)”. Zadzwoniłam do Urzędu Marszałkowskiego i sprawdziłam te informacje. Otóż taki konkurs wcale nie jest ogłoszony! – ripostowała D. Dąbrowska. – Gdyby Pani podała, że gmina Dąbrowice zamierza przystąpić do takiego konkursu to rozumiem. Ale w takiej sytuacji Pani po prostu okłamała społeczeństwo, mówiąc że konkurs jest już rozpisany, to zwykła nieprawda.

W odpowiedzi Małgorzata Stokfisz… przyznała rację Dąbrowskiej.

– Urząd Marszałkowski nie ogłosił konkursu – przyznała ostatecznie Stokfisz. W tym czasie na sali rozległy się brawa.
– To nie jest wiec wyborczy – uspokajała salę obecna wójt. – Spotkaliśmy się tutaj w innej sprawie. Jeśli są państwo wstępnie zainteresowani projektem, to proszę wpisać się na listę.

Wtedy na sali zapanowała pełna konsternacja.

– Po co nas tu zapraszano? Zero konkretów! Spodziewałem się jakiś specjalistów od energii odnawialnej. Jedyne co się dowiedziałem to to, że szybko trzeba się zapisać i szybko wpłacić pieniądze. A teraz jeszcze okazuje się, że żadnego konkursu nie ma! Pani Stokfisz pali się grunt pod nogami, bo przegrała w pierwszej turze i chce nas omamić solarami. Akurat teraz między pierwszą, a drugą turą wyborów, mimo iż miała na to 4 lata – komentował jeden z uczestników spotkania.

O rozliczeniu aktualnie prowadzonych inwestycji i o II turze wyborów próbowaliśmy porozmawiać po spotkaniu z Małgorzatą Stokfisz. Niestety, pani wójt odmówiła nam komentarza w sprawach innych, niż dotyczących ww. projektu…

Tymczasem w piątek na stronie Urzędu Gminy Dąbrowice ukazały się oficjalne przeprosiny:

„W informacji dotyczącej energii odnawialnej z dnia 14.11.2014 roku pojawiła się nieścisłość związana z konkursem ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. (…)
Za nieścisłość Wójt Gminy Dąbrowice serdecznie przeprasza czytelników!”

– Ta sytuacja pokazuje wyraźnie jak łatwo mija się z prawdą urzędująca wójt. Gdybym podczas tego spotkania nie zabrała głosu pewnie dziś wszyscy w Dąbrowicach uwierzyli w te „nieścisłości”. Dla mnie i dla moich zwolenników to zwykła nieprawda – komentuje Dorota Dąbrowska.

Źródło: https://www.eku24.net/wiadomosci/wydarzenia/region/dabrowice-ostra-dogrywka-kampanii-z-nieprawda-w-tle

Możesz również polubić…