Dołącz do łęczyckiej „Akcji Miś”

mecz-3

Ekipa wolontariuszy wspierających Akcję Miś coraz bardziej się powiększa. W tym roku do grona osób chcących pomóc najmłodszym dołączą koszykarze z drużyny Polfarmex Kutno. Informację tę potwierdził manager klubu Dorian Koralewski, ktory jest już po wstępnej rozmowie z organizatorami.

Fot. Organizator akcji Tomasz Walczewski i łęczycki koordynator Krystian Wandachowicz.

– Chcielibyśmy, żeby kibice mogli m.in. przynosić paczki przeznaczone na akcję na mecze drużyny Polfarmex – powiedział D. Koralewski.

Już podczas najbliższego meczu – jutro, 10 grudnia – pomiędzy drużynami Polfarmex Kutno i Polskim Cukrem Toruń odbędzie się zbiórka zabawek, gier, książek, ubrań i żywności dla najuboższych dzieci, maluchów z domów dziecka oraz małych pacjentów szpitali. Wolontariusze podczas zbiórki będą rozdawać sianko na wigilijny stół i kalendarzyki z podziękowaniem.

Akcja „Miś” to inicjatywa krośniewickiego radnego Tomasza Walczewskiego, organizowana po raz szósty w powiecie kutnowskim i po raz pierwszy w łęczyckim. Idea akcji jest prosta, a zarazem szczytna – ludzie dobrego serca mogą oddawać nowe lub używane zabawki, gry, książki oraz zimowe ubrania, które potem trafią do najuboższych dzieci, domów dziecka oraz małych pacjentów szpitali.

Koordynatorem akcji w powiecie łęczyckim jest Krystian Wandachowicz.

– Będziemy zbierać zabawki, ubrania, gry i książki dla potrzebujących dzieci z naszych okolic. Cieszę się, że mogę pomóc jako koordynator w akcji, która już od kilku lat niesie pomoc najmłodszym. Wszystkie osoby zainteresowane akcją, chcące przekazać dary proszę o kontakt – mówi K. Wandachowicz.
Osoby zainteresowane wsparciem najmłodszych mogą kontaktować się z Krystianem Wandachowiczem mailowo: wandachowiczkrystian@gmail.com lub telefonicznie: 533 969 006.

Możesz również polubić…