Droga wstydu będzie wyremontowana? Do władz wpłynęło oficjalne pismo

 

Nie brakuje w naszym powiecie dróg, o których można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jazda nimi jest szczytem marzeń przeciętnego Kowalskiego. Czasem trzeba sporej koncentracji i dużych umiejętności, by nie narazić zawieszeń naszych aut na poważne uszkodzenia…

Między innymi z tego powodu dziś do Starostwa Powiatowego w Kutnie wpłynęło pismo, w którym radny gminy Krośniewice, Tomasz Walczewski apeluje do władz o zajęcie się jedną z takich dróg.

– Z uwagi na fatalny stan nawierzchni drogi powiatowej Nowe-Wola Nowska-Marynin, w imieniu mieszkańców Gminy Krośniewice żądam wygospodarowania środków umożliwiających wyremontowanie przedmiotowej drogi. Ten trakt komunikuje mieszkańców wsi: Nowe, Nowe Probostwo, Wola Nowska, Marynin, Godzięby, Zalesie, Miłonice, Jankowice, Głogowa, Wychyny, Franki, Stara Wieś, Suchodoły – pisze Tomasz Walczewski w piśmie adresowanym do Krzysztofa Debicha, starosty kutnowskiego.

Dodaje, że stan drogi stwarza bardzo duże zagrożenie i skandalem jest, aby tak liczne grono mieszkańców musiało narażać swoje bezpieczeństwo na szwank. Dodatkowo, w przypadku wypadków na DK 92 i DK 91 policja kieruje objazdy właśnie na drogę wskazywaną przez T. Walczewskiego.

– Uszkodzenia pojazdów na przedmiotowej drodze należą do codzienności mieszkańców w/w miejscowości. W związku z powyższym wzywam Starostwo Powiatowe w Kutnie do natychmiastowego zażegnania problemu oraz wyremontowanie newralgicznego traktu – kończy Tomasz Walczewski.

Jak powiatowe władze odniosą się do jego pisma? Będziemy to monitorować.

Źródło:

http://kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,droga-wstydu-bedzie-wyremontowana-do-wladz-wplynelo-oficjalne-pismo,89740.html

Możesz również polubić…