Kierowca wjechał w protestujących rolników. Zatrzymała go policja

Do groźnego incydentu doszło dziś podczas protestu rolników przy ul. Sklęczkowskiej. Jeden z kierowców dosłownie staranował grupę ludzi!

Kierowca-wjechal-w-protestujacych-rolnikow.-Zatrzymala-go-policja

Rolnicy od kilku dni zapowiadali blokadę drogi i słowa dotrzymali. Akcja protestacyjna rozpoczęła się o godzinie 11 i spowodowało to duże utrudnienia w ruchu i długie kolejki samochodów oczekujących na przejazd przez rondo Unii Europejskiej.

Jedni cierpliwie czekali, aż rolnicy zejdą z pasów dla pieszych (protest polegał na 15-minutowym blokowaniu drogi oraz 5-minutowym przepuszczaniu pojazdów), a innym puszczały nerwy.

Tak było w przypadku kierowcy osobowego volkswagena, który zignorował protest i wjeżdżając na wysepkę obok przejścia dla pieszych dosłownie staranował rolników.

– Całe szczęście, że udało nam się w porę zareagować i odskoczyć, bo w przeciwnym przypadku zostalibyśmy rozjechani! – komentuje Tomasz Walczewski, jeden z protestujących rolników.

Całe zdarzenie widzieli policjanci z kutnowskiej drogówki, którzy kierowali ruchem w okolicy ronda. Kierowca natychmiast został zatrzymany i ukarany mandatem karnym.

– Poza tym incydentem protest odbywał się spokojnie. Wyznaczyliśmy objazdy dla samochodów osobowych i ciężarowych, tak aby ruch odbywał się w miarę płynnie – powiedział EKU24 podinsp. Piotr Sikorski, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Kutnie.

Źródło: https://www.eku24.net/wiadomosci/wydarzenia/na-sygnale/kierowca-wjechal-w-protestujacych-rolnikow

Możesz również polubić…