Kutnianie na poznańskiej wystawie maszyn rolniczych

Krośniewiccy radni – Tomasz Walczewski i Ewa Stolarczyk zorganizowali w minioną sobotę wyjazd na Polagrę-Premiery 2018. Jest to największa w Polsce wystawa rolnicza odbywająca się w okresie zimowym. Wyjazd do Poznania zorganizowano już po raz piąty, a impreza za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Grupa 57 rolników z powiatów kutnowskiego i łęczyckiego zapoznała się z ofertą wystawców, którzy zaprezentowali najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze oraz szeroki asortyment materiałów, środków oraz usług związanych z agro produkcją. Jak zwykle największa uwagę przyciągały maszyny rolnicze. Wśród nich znalazły się różnego typu i różnej wielkości traktory, kombajny, kosiarki, opryskiwacze, ładowarki, rozrzutniki, siewniki i wiele innych urządzeń potrzebnych w gospodarstwach rolnych. Można było je oglądać w setkach wersji i marek.

– Wrażenie zawsze jest olbrzymie. Każdy, kto interesuje się rolnictwem powinien chociaż raz tego doświadczyć – mówią organizatorzy

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko firmy z naszego regionu – polskiego oddziału Kongskilde, Metal-Fach, EXPOM Krośniewice, Bury, Hodowla Roślin w Strzelcach, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego.

– Rozmawiałem z panem Wojciechem Burym, który cieszył się, że rolnicy z powiatu nie zapominają o lokalnej firmie. Uważam, że wyjazd był bardzo udany. Już teraz zapraszam wszystkich chętnych na kolejny wyjazd. Tym razem będzie na Światowe Dni Morza 2018, które odbędą się w Szczecinie w czerwcu. Koszt wynosić będzie 80 zł. Serdecznie zapraszam – opowiada radny.

Możesz również polubić…