Marsz gwiaździsty OPZZ w Warszawie. Protestuje 40 rolników z Kutna i Łęczycy

1

W dniu wczorajszym o godzinie 11:00 rozpoczął się marsz gwiaździsty OPZZ w Warszawie. Do stolicy zawitało również 40 rolników z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego. Manifestacje związkowców z OPZZ połączyły się również z protestującymi nauczycielami – w tym z liczną grupą z powiatu kutnowskiego. Organizatorzy szacują, że łącznie w stolicy uczestniczyło w marszu gwiaździstym około 50 tysięcy osób.

– Domagamy przywrócenia opłacalności produkcji mleka i trzody chlewnej, zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom. Chcemy dymisji ministra Sawickiego – mówi Tomasz Walczewski – nasze postulaty się nie zmieniają.

Rolnikom nie straszne są warunki pogodowe. Jak podkreślają, będą walczyć o swoje dotąd, aż ich wnioski nie zostaną spełnione. Warto zaznaczyć, dalszym ciągu minister rolnictwa Marek Sawicki nie spełnił postulatów protestujących.

Protestujący wyruszyli spod Torwaru i przeszli ulicami: Łazienkowską, Górnośląską Piękną przeszli pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w al. Ujazdowskich.

– Nasze Zielone Miasteczko jest ustawione juz 60 dni ministerstwo ustąpiło sprawie dzików – muszą jeszcze rozwiązać kwestie kwot mlecznych i sprzedaży ziemi cudzoziemcom, no i odszkodowań za embargo. Trzymajmy się razem, a wygramy! – mówi Mariola Łukomska.

2

4

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

26

27

28

Źródło: http://www.kutno.net.pl/?pd=news&id=40938

Możesz również polubić…