Mieszkańcy regionu na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej

Dziś mija 8 lat od tragicznej katastrofy samolotu Tu-154 w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób w tym para prezydencka Lech oraz Maria Kaczyńscy. Na stołecznych uroczystościach upamiętniających to wydarzenie zjawili się uczestnicy z całego kraju, nie zabrakło również przedstawicieli naszego regionu.

Podczas uroczystości m.in. przemawiał Jarosław Kaczyński, odsłonięto pomnik ofiar na Placu Piłsudskiego oraz kamień, w którego miejscu stanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W wydarzeniu brali udział m.in. radna gminy Nowe Ostrowy Renata Matczak, radni Rady Powiatu Kutnowskiego Jolanta Pietrusiak i Marek Drabik oraz radni gminy Krośniewice Ewa Stolarczyk i Tomasz Walczewski.

– Jesteśmy tu nie ze względów politycznych, a dla uczczenia pamięci ofiar tej olbrzymiej tragedii. Obok niej nikt nie powinien przechodzić obojętnie – komentuje Tomasz Walczewski.

8 lat temu, 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

Możesz również polubić…