Piąta odsłona Akcji Miś zakończona sukcesem

Zorganizowaną po raz piąty Akcję Miś z pewnością można zaliczyć do udanych. Zbierane od 14 grudnia zabawki, gry i książki trafiły dziś do maluchów z kutnowskiego szpitala, placówki POW Tęcza oraz rodzin z Kutna, Krośniewic i okolicznych miejscowości. W rozwożeniu paczek uczestniczył nie tylko organizator Tomasz Walczewski i wolontariuszki, ale także kutnowscy strażacy i grupa Air Soft Team Kutno „Ranger”.

Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_01_tomaszwalczewski.pl

Ilość zebranych rzeczy zaskoczyła samego organizatora. Mieszkańcy przekazali potrzebującym dzieciom ponad połowę więcej zabawek, ubrań i żywności niż w zeszłym roku. W zbiórce darów pomagały współorganizatorki Grażyna Król i Magdalena Kucharska, oraz wolontariuszki: Weronika Bednarek, Patrycja Bednarek, Julia Kalinowska, Weronika Wojtera, Daniel Kowalik. Dzieciaki były zachwycone otrzymanymi prezentami a dodatkowo ich zainteresowanie wzbudzali mundurowi.

– Bardzo dziękuję organizatorom za zabawki i gry które otrzymały nasze dzieci. Jesteśmy wdzięczni za to, że ktoś zdecydował się okazać nam bezinteresowną pomoc i wywołał uśmiech na twarzach naszych pociech – powiedziała pani Dorota z jednej z obdarowanych rodzin.

Wyrazy wdzięczności wyraziła także rzecznik prasowy kutnowskiego szpitala Beata Pokojska, która towarzyszyła rozdawaniu zabawek najmłodszym pacjentom.

– Bardzo dziękuję że organizatorzy nie zapomnieli o moim szpitalu i po raz 2 obdarowali małych pacjentów – powiedziała Beata Pokojska. – Z pewnością uprzyjemniło to dzieciom czas spędzony w szpitalu. Myślę że w dużym stopniu przyczyni się to do ich szybszego powrotu do zdrowia.
Akcja Miś narodziła się zupełnym przypadkiem. Radny stojąc w kolejce do kasy jednego z marketów wraz ze swoją córka ujrzał płaczącą dziewczynkę, której rodziców nie było stać na pluszaka. Wiktoria córka radnego postanowiła oddać płaczącej koleżance swoją zabawkę i tak w głowie radnego narodził się pomysł na Akcję Miś, która co roku zatacza szersze koła obdarowanych.

Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_02_tomaszwalczewski.pl

Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_03_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_04_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_05_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_06_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_07_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_08_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_09_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_10_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_11_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_12_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_13_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_14_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_15_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_16_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_17_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_18_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_19_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_20_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_21_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_22_tomaszwalczewski.pl Piata_odslona_Akcji_Mis_zakonczona_sukcesem_23_tomaszwalczewski.pl

Źródło: http://www.kutno.net.pl/?pd=news&id=44749

Możesz również polubić…