Pierwsze podsumowanie Akcji Miś

Pierwsze podsumowanie Akcji Mis

W ubiegłym tygodniu w prywatnym szpitalu Dermex organizator i koordynatorzy Akcji Miś podsumowali swoje tegoroczne działania. Efekty są bardzo zadowalające – paczki trafiły do prawie sześćdziesięciu rodzin z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego.

Na podsumowaniu akcji pojawił się m.in. organizator Tomasz Walczewski a także koordynatorzy z poszczególnych regionów, wśród których znalazł się radny Wojciech Ziółkowski. Spotkanie nie bez powodu odbyło się w prywatnym szpitalu, bowiem Dermex był głównym sponsorem charytatywnej akcji. Teraz, po kilku tygodniach od finału, osoby odpowiedzialne za jej sukces złożyły krótkie sprawozdanie z przebiegu finału.

Do szóstej odsłony Akcji Miś zakwalifikowano dokładnie 59 rodzin. Po raz pierwszy akcją objęto nie tylko powiat kutnowski, ale także łęczycki, z którego pomoc materialną otrzymało 15 rodzin. Zbiórka darów ruszyła już w połowie grudnia, i zainteresowała osoby nie tylko z naszego regionu. O możliwości pomocy dowiedzieli się chociażby przedsiębiorcy z Wielkopolski, pomoc w przyszłym roku zadeklarowały także firmy ze Śląska. Jak powiedział T.Walczewski, możliwość współpracy zaoferowała duża firma z branży rolniczej z Łowicza, która chciałaby rozszerzenia Akcji Miś o teren powiatu łowickiego.

– Co roku prosimy przede wszystkim o zabawki, książki, ubrania i buty dla dzieci. Mogą to być zarówno rzeczy nowe, jak i używane, ale w dobrym stanie. Zbieramy również podstawowe artykuły spożywcze i słodycze z długą datą przydatności – wyjaśnia Tomasz Walczewski. – Zawsze wychodziłem z założenia, że ma to być akcja, w której ludzie dzielą się z innymi tym, co im zbywa, a pieniądze z pewnością do takich towarów nie należą.

Możesz również polubić…