Popularna „Akcja Miś” przełożona. Plany pokrzyżował koronawirus

W tym roku miała odbyć się jubileuszowa dziesiąta „Akcja Miś”, ale niestety plany organizatora zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa.

„Akcja Miś”, której organizatorem i pomysłodawcą jest Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, odbywa się już dziewięciokrotnie i w 2020 miałaby swoje 10. urodziny. Plany pokrzyżowała jednak sytuacja epidemiczna.

„Akcja po raz pierwszy od lat nie odbędzie się w takiej formie, jak dotychczas. W związku z trwającą pandemią i w trosce o zdrowie innych, podjąłem decyzję, że Akcja Miś zostanie przełożona na przyszłoroczną Wielkanoc. Wierzę, że wówczas będziemy mogli się wspólnie spotkać i nieść pomoc potrzebującym” – komentuje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Przypomnijmy, w ubiegłych latach w ramach „Akcji Miś” zbierane były nowe i używane zabawki, gry, książki, zimowe ubrania, a także żywność. Dary były przekazywane najuboższym dzieciom, wychowankom domów dziecka, a także małym pacjentom szpitali.

Warto podkreślić, że przez wiele lat głównym punktem zbiórki darów w Kutnie był Fikoland przy ul. Warszawskie Przedmieście. Teraz – w związku z szeregiem obostrzeń – lokal jest zamknięty i jak mówi T. Walczewski, było to jednym z powodów przełożenia akcji na przyszły rok.

Patronem medialnym akcji była między innymi Panorama Kutna.