Radni z Krośniewic przeznaczyli diety na wycieczkę dla swoich wyborców

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (1)

3 maja 2015 roku radna Ewa Stolarczyk i radny Tomasz Walczewski z Gm Krośniewice zorganizowali dla swoich okręgów wyborczych – ze swoich diet wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej do Lichenia.

60-sięcio osobowa grupa zwiedziła piękną Bazylikę, kościół, liczne wieże oraz Golgotę. Jedni pielgrzymi na wieżę szli pieszo a inni wjeżdżali windą. Pogoda również dopisała, był piękny słoneczny dzień i mnóstwo pielgrzymów na placu przed Bazyliką.

Wracając z Lichenia, po drodze zatrzymaliśmy się w Grąblińskim Lesie – w miejscu objawień Matki Bożej. Przez nowo wybudowaną kładkę nad ulicą weszliśmy do lasu, gdzie znajduje się droga krzyżowa, która dla wielu osób jest stałym punktem wędrówki i symboliczny głaz z odciśniętymi stopami Matki Bożej. Po drodze napotkać można wiele głazów z wyrytymi nazwiskami osób które były związane z tym miejscem. Las ten to nie tylko miejsce modlitwy, ale także doskonałe miejsce wyciszenia i odpoczynku pośród zieleni.

– Ubolewamy nad tym, że jesteśmy jedynymi radnymi nie dla diet. Inni radni przeznaczają swoje diety na domowe wydatki, spłacają zaciągnięte kredyty lub kupują samochody, a my diety przeznaczamy dla naszych wyborców. – dodaje radna Ewa Stolarczyk, zaś radny Tomasz Walczewski podkreślił, że następna wycieczka będzie organizowana jesienią do Częstochowy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki – z którymi my radni miło spędziliśmy czas.
Ewa Stolarczyk i Tomasz Walczewski – Radni Rady Miejskiej w Krośniewicach.

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (2)

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (3)

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (4)

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (5)

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (6)

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (7)

tomaszwalczewski_pl_Radni_Krosniewic_diety (9)

Źródło: http://www.kutno.com.pl/radni-z-krosniewic-przeznaczyli-diety-na-wycieczke-dla-swoich-wyborcow

Możesz również polubić…