Radny z Krośniewic pomaga dzieciom

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” objął swoim patronatem tegoroczną Akcję „Miś”, polegającą na noworocznej pomocy dzieciom z najuboższych rodzin, organizowaną przez Tomasza Walczewskiego, radnego z Krośniewic w powiecie kutnowskim.

gazeta2

O rolniku i radnym ze wsi Nowe, który swoje diety za pracę w samorządzie w całości przekazuje na rzecz dzieci, nie tylko w swojej wsi i gminie pisaliśmy już na naszych łamach. Akcja „Miś” odbywa się już po raz szósty. W tym roku radnemu udało się namówić do pomocy w zbiórce m.in. kutnowskich strażaków oraz pierwszoligową drużynę koszykarzy „Polfarmex” Kutno.

Tomasz Walczewski jest jednym z kilku radnych w kraju, którzy zdecydowali się nie pobierać wynagrodzenia za pracę w radach gmin. Rolnik uważa, że jest to praca społeczna, a skoro sam ubiegał się o głosy wyborców, nie powinien żądać za sprawowanie mandatu pieniędzy. Ustawa o samorządzie nie przewiduje rezygnacji z diet, więc radny gromadzi środki, a następnie przeznacza je na organizację wycieczek, festynów, zawodów sportowych i zabaw mikołajkowych dla dzieci. Jego postawa i działania zyskały uznanie lokalnej społeczności.

Osobnym projektem Tomasza Walczewskiego jest noworoczna Akcja „Miś”. Polega ona na zbiórce darów, które w postaci paczek trafiają do najuboższych rodzin, dzieci z domów dziecka, podopiecznych placówek wychowawczych. Wraz z grupą wolontariuszy radny odwiedza również małych pacjentów w kutnowskim szpitalu. Tomasz Walczewski nie chce zakładać specjalnego konta czy tworzyć fundacji. Uważa, że pieniądze pociągałyby za sobą konieczność prowadzenia księgowości, a to oznaczałoby stratę części środków na biurokrację i zatrudnienie fachowców. Woli, by „Miś” pozostał akcją, w której ludzie dobrego serca dzielą się z innymi.

W Akcji „Miś” zbierane są więc dary w postaci zabawek, książek, gier, sprzętu sportowego, a także ubrań i butów. Organizator zastrzega, iż mogą to być zarówno rzeczy nowe, jak i używane. Zbierane są również słodycze i artykuły spożywcze.

Zbiórka potrwa do 14 stycznia, a prowadzona będzie w dwóch miejscach: sali zabaw „Fikoland” w Kutnie przy ul. Warszawskie Przedmieście 16 oraz w sklepie w Krośniewicach przy ul. Targowej 6. Zbiórki odbywać się będą również w czasie meczy Polfarmexu Kutno 28 grudnia i 14 stycznia. Osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji i przekazać jakieś dary, mogą również skontaktować się z organizatorami: Tomaszem Walczewskim (tel. 694 847 454) oraz Wojciechem Ziółkowskim (tel. 507 424 400). Mamy nadzieję, że wśród naszych Czytelników nie zabraknie chętnych, by wspomóc dzieło pomocy.

Źródło: http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/radny-z-krosniewic-pomaga-dzieciom/

Możesz również polubić…