Rolnicy zablokowali drogę na Sklęczkowskiej

Kilkudziesięciu rolników z powiatu kutnowskiego zablokowało dziś drogę krajową nr 92 przy ulicy Sklęczkowskiej w Kutnie. – Przepraszamy mieszkańców, ale dla nas to jedyna forma protestu – mówią rolnicy.

2

– Rolnicy wychodzą na drogi, bo minister Sawicki powiedział nam trzy razy „nie”. My mówimy z kolei trzy razy „tak” – mówi Tomasz Walczewski, jeden z protestujących rolników. – Przepraszamy mieszkańców za ten protest, ale jak inaczej mamy protestować? Mamy nie dać jeść świniom czy nie wydoić krów? Wtedy przyjdą do nas ekolodzy i stwierdzą, że zaniedbujemy zwierzęta. Wyjście na drogi to jedyna forma protestu dla rolników.

Jak mówią rolnicy, największy problem w powiecie kutnowskim to brak wypłat odszkodowań za straty spowodowane przez dziki i sarny, a także niska opłacalność produkcji mleka.
Protest trwał od godziny 11 do 13. Udział wzięli w nim rolnicy z Kutna i okolic, a także m.in. Łowicza. Co ciekawe, poza kutnowskimi mediami, relację z blokady drogi przeprowadziła także rosyjska telewizja Russia 1.

12

1

3

5

10

11

13

14

15

16

17

18

Źródło: https://www.eku24.net/wiadomosci/wydarzenia/region/zdjecia-rolnicy-zablokowali-droge-na-skleczkowskiej

Możesz również polubić…