Tomograf dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego

Pod koniec stycznia 2021 roku Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzje dotyczące zakupu 19 nowoczesnych tomografów komputerowych dla szpitali w całej Polsce. Jeden z tych tomografów trafi do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Urządzenie do diagnostyki obrazowej zostanie w najbliższym czasie przekazane do kutnowskiego szpitala.

– Chciałbym serdecznie podziękować Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za decyzje, które podjął, a także Wojewodzie Łódzkiemu – Tobiaszowi Bocheńskiemu za zaangażowanie się w pozyskanie tomografu – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

– Nowoczesny, wielofunkcyjny tomograf komputerowy wspomoże leczenie w kutnowskiej placówce. Obecnie szpital nie posiada takiego sprzętu, korzystając z usług firmy prywatnej i ponosząc przy tym duże koszty związane z obsługą tomografu. Warto podkreślić, że zarówno Starostwo Powiatowe w Kutnie, jak i szpital, nie poniosą żadnych kosztów związanych z zakupem tego sprzętu – dodaje Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski .

– Tomograf, który trafi do kutnowskiego szpitala będzie służył medykom w diagnozowaniu oraz leczeniu pacjentów zakażonych COVID-19 i innych schorzeń. Jest bardzo istotny sprzęt, który usprawni pracę lekarzy oraz pozwoli lepiej zdiagnozować pacjentów chorych na COVID – mówi Monika Kilar –Błaszczyk, dyrektor ds. administracyjnych i technicznych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o.

Sprzęt zostanie przekazany przez Agencję Rezerw Materiałowych. Jest to tomograf Siemens Healthcare gmbh Somatom go.TOP 128 warstwowy, cena – 3 mln złotych.