Weź udział w konkursie – wygraj wycieczkę do Szczecina

Radni Tomasz Walczewski i Ewa Stolarczyk zapraszają wszystkie chętne dzieci klas IV-VII do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Szczecinie i Bałtyku. Troje zwycięzców w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Szczecina.

Szkolny etap konkursu odbędzie się w formie testu (30 zadań) 27 kwietnia 2018 r. i wyłoni dwójkę uczestników, którzy będą reprezentować szkołę w finale, który odbędzie się 30 maja 2018 r., rozpoczęcie o godzinie 17.00 w Zajeździe Basior w Skłótach, gmina Krośniewice. Osoby te otrzymają na koniec roku szkolnego atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Trzech lub troje najlepszych uczestników finałowych międzyszkolnych zmagań pojedzie na wycieczkę jednodniową do Szczecina, w dniu 9 czerwca 2018 r., ufundowaną przez radnych Tomasza Walczewskiego i Ewę Stolarczyk. Patronat Honorowy nad konkursem objęli parlamentarzyści – posłowie Marek Matuszewski i Waldemar Buda oraz senator Przemysław Błaszczak, których dzieci będą mogły poznać podczas finału konkursu 30 maja.

– Konkurs przeprowadzony zostanie w formule „Jednego z dziesięciu”. Jest konkursem interdyscyplinarnym, łączącym podstawową wiedzę z zakresu historii sztuki, wiedzy o kulturze, plastyki, przyrody, geografii, historii, legend Szczecina, jego najbardziej znanych zabytków, a także środowiska geograficzno-przyrodniczego Bałtyku, a także podstawowych informacji o żaglowcach – informuje radny Tomasz Walczewski.

Ciekawostką może być fakt, że konkurs poprowadzi Bogusław Lewandowski, który jest jedną z dwóch osób w kraju, która dwukrotnie wygrała wielki finał programu „Jeden z dziesięciu”.

Celem Konkursu jest rozbudzanie, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań dzieci wiedzą o historii, sztuce, kulturze, geografii, przyrodzie. Integracja uczestników z różnych szkół. Umożliwienie uczniom zaprezentowania posiadanej wiedzy i umiejętności.

– Biorąc udział w Konkursie masz szansę poszerzyć swoją wiedzę, odkryć w sobie pasję, poczuć dreszcz emocji oraz zdobyć atrakcyjną nagrodę w postaci sponsorowanej wycieczki – zachęca radny.

Radny do konkursu zaprasza wszystkich uczniów z klas IV-VII szkół powiatu kutnowskiego. Ilość miejsc ograniczona.

Materiały do konkursu. Na ich podstawie opracowane zostaną pytania. Oto linki:
1. Historia Szczecina od zarania dziejów do czasów współczesnych
2. http://www.szczecin.eu/odwiedz_szczecin/historia-szczecina.html
3. http://kochamszczecin.pl/index.php/legendy
4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Żaglowiec
5. https://kz1.pl/6544/morze-baltyckie

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Szczecinie i Bałtyku

Możesz również polubić…