Wyborcza wojna w Dąbrowicach. Pobito 15-latkę

Wyborcze emocje w Dąbrowicach sięgnęły zenitu. W piątek, tuż przed ciszą wyborczą pobita zostać miała 15-letnia dziewczyna.

Według naszych informacji, w piątek około godziny 23:50 w centrum Dąbrowic grupa mężczyzn zaatakowała 15-latkę, która spacerowała z dwoma osobami. Dziewczyna miała zostać uderzona m.in. w brzuch.

– Z zaparkowanego samochodu na żywieckich numerach rejestracyjnych wyskoczyło kilka osób i rzuciło się na 15-latkę. Natychmiast zadzwoniłem na policję, która pojawiła się błyskawicznie. Wcześniej widziałem, jak te same osoby rozklejały na słupach plakaty przeciwko Dorocie Dąbrowskiej – powiedział nam świadek zdarzenia.

wybory_dabrowice_plakatanty

O sprawę zapytaliśmy w Komendzie Policji Powiatowej w Kutnie.

– Mogę potwierdzić, że doszło do takiego zdarzenia. 15-latka w obecności opiekuna została uderzona przez inne osoby. Policjanci poinformowali pokrzywdzoną o możliwości złożenia zawiadomienia z powództwa cywilnego – informuje asp. Emil Kowalski z kutnowskiej policji.

To nie był jednak koniec nocnych incydentów w Dąbrowicach.

– W nocy z piątku na sobotę około godziny 2-3 w Dąbrowicach miało dojść do rozklejania plakatów już w trakcie trwania ciszy wyborczej. Obecnie trwają czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 498 kod. Wyborczego – dodaje Kowalski.

Przypomnijmy, w niedzielę w II turze wyborów na wójta gminy Dąbrowice wygrała Dorota Dąbrowska, która pokonała Małgorzatę Stokfisz 12 głosami.

Źródło: https://eku24.net/wiadomosci/wydarzenia/region/wyborcza-wojna-w-dabrowicach-pobito-15-latke

Możesz również polubić…