Wyjazd na Agro Show Bednary 2017

Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Niezależni – Tomasz Walczewski zorganizował w miniony weekend wyjazd na Agro Show Bednary 2017 Rolnicy z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego mieli okazje przekonać się jak wygląda największa w Europie tego typu wystawa rolnicza na otwartej przestrzeni. Zaprezentowało się ponad 900 wystawców z 24 krajów. Spośród innych wystaw branżowych AGRO SHOW wyróżnia przede wszystkim otwarta przestrzeń – 120 ha na terenie lotniska Bednary – która daje niemal nieograniczone możliwości prezentacji maszyn. Podczas tegorocznej wystawy również zaplanowane był pokazy maszyn w ringu,na poletkach pokazowych oraz prezentacje na pasie głównym.
Organizatorem show jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Wyjazd do Bednar kolo Poznania (gmina Pobiedziska) i impreza za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Mogli oni zapoznać się z oferta wystawców, którzy zaprezentowali najnowocześniejsze maszyny i urządzenia oraz szeroki asortyment materiałów, środków oraz usług związanych z produkcja rolnicza. W wyjeździe wzięło odział 89 mieszkańców naszego regionu.
Na stoiskach oglądać można było ciągniki, kombajny zbożowe, ładowarki, a także nowoczesne maszyny rolnicze. Jak zwykle największą uwagę przyciągały maszyny rolnicze. Rożnego typu i wielkości traktory, kombajny, kosiarki, opryskiwacze, ładowarki, rozrzutniki, siewniki i wiele innych urządzeń potrzebnych w gospodarstwach rolnych można było oglądać w setkach wersji i marek. Organizatorzy targów przewidzieli tez konkursy.
– Wrażenie jest ogromne – mówi radna Ewa Stolarczyk – Każdy, kto interesuje się rolnictwem powinien chociaż raz tego doświadczyć.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy z naszego regionu – polskiego oddziału Kongskilde, Metal-Fach, , Bury, Hodowla Roślin w Strzelcach,Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Agromy Polsad Kutno,Expom Krośniewice
– Rozmawiałem z panem Jackiem Korczakiem, który cieszył się, ze rolnicy z powiatu nie zapominają o lokalnej firmie – opowiada Tomasz Walczewski – Uważam, że wyjazd był bardzo udany

Możesz również polubić…