Wyjazd na Zielone Agro Show 2016

W niedzielę 5 czerwca wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Niezależni Tomasz Walczewski zorganizował wyjazd na Wystawę Zielone AGRO SHOW w nowym miejscu, na teranie Moto Parku w Ułężu, woj. lubelskie. Dwudniowe targi w nowej lokalizacji cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających osób.

Liczna grupa 50 rolników z powiatów kutnowskiego i łęczyckiego zapoznała się z ofertą wystawców, którzy zaprezentowali najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze oraz szeroki asortyment materiałów, środków oraz usług związanych z agroprodukcją.

Jak zwykle największą uwagę przyciągały maszyny rolnicze. Różnego typu i wielkości traktory, kombajny, kosiarki, opryskiwacze, ładowarki, rozrzutniki, siewniki i wiele innych urządzeń potrzebnych w gospodarstwach rolnych można było oglądać w setkach wersji i marek.

Słoneczna aura oraz świetnie przygotowane pola pokazowe pozwoliły na prezentację pracy kosiarek i maszyn zbierających w doskonałych warunkach. W pokazie uczestniczyło ok. 40 maszyn: zestawów koszących, pras, praso owijarek, owijarek, sieczkarni samojezdnych, przyczep zbierających.

Na Agro Show prezentowano maszyny uznanych krajowych i zagranicznych producentów. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie i obserwowany był przez tłumy gości.

Swoją ofertę przedstawiły firmy z Austrii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Słowenii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier i Włoch. Ekspozycję wzbogaciły liczne wydarzenia – fora i debaty tematyczne, konkursy oraz spotkania młodych rolników. Główną atrakcją były pokazy maszyn rolniczych w akcji, koszenia plonów, ich zbioru i rolowaniu w bele. Maszyny różniły się między sobą parametrami technicznymi, wydajnością i czasem wykonywania pracy. Rekordzistą okazała się kosiarka, który potrafi w ciągu godziny wykonać pracę 18 ha.

– Każdy, kto interesuje się rolnictwem powinien chociaż raz tego doświadczyć. Uważam, że był to bardzo udany wyjazd. Już dziś zapraszam na Agro Show do Bednar, które będę organizował we wrześniu – zachęca radny Walczewski.

bezNazwy2

bezNazwy3

bezNazwy4

bezNazwy5

bezNazwy6

bezNazwy7

bezNazwy8

bezNazwy9

bezNazwy10

bezNazwy11

bezNazwy12

bezNazwy13

bezNazwy14

bezNazwy15

bezNazwy16

bezNazwy17

bezNazwy18

bezNazwy19

bezNazwy20

Możesz również polubić…