Zablokowali drogę do strefy. Jednemu z kierowców puściły nerwy

Dokładnie o godzinie 11:00 zgodnie z zapowiedziami rozpoczął się protest rolników, polegający na piętnastominutowym blokowaniu drogi oraz pięciominutowym przepuszczaniu pojazdów. Protest odbywa się na rondzie Unii Europejskiej przy ulicy Sklęczkowskiej, prowadzącej do kutnowskiej strefy ekonomicznej.

74818

Niestety nie każdy z kierowców wykazał się cierpliwością i oczekiwał, aż rolnicy zejdą z przejścia dla pieszych. Kierowca samochodu marki volkswagen postanowił przebić się przez protestujących, wjeżdżając na wysepkę. Przy tym manewrze auto uderzyło lusterkiem jednego z uczestników protestu. Na miejscu pojawiła się policja, która ukarała kierującego mandatem.

Rolnicy podkreślają jednak, że walczą w słusznej sprawie.

– Rolnicy domagają się wypłaty odszkodowań za straty wyrządzone w uprawach przez dziki, przywrócenia opłacalności produkcji mleka i trzody chlewnej, zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom oraz prywatyzacji lasów, a także rekompensat za dwuletni zakaz uboju rytualnego. Ponadto zapraszamy wszystkich okolicznych mieszkańców i rolników do wzięcia udziału w strajku – mówił Tomasz Walczewski, uczestnik protestów.

Protest potrwa do godziny 13:00.

Na tym jednak nie koniec akcji manifestacyjnych. Przewodniczący kutnowskich struktur NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Walczewski organizuje jednodniowy wyjazd na protest rolników pod siedzibą Ministerstwa Rolnictwa. Jest to część krajowego protestu „Solidarności”, która planuje rozbić miasteczko protestacyjne.

– Będziemy protestować do skutku, dopóki do dymisji nie poda się minister rolnictwa – mówi Tomasz Walczewski.

Wyjazd w czwartek z Krośniewic i Kutna. Koszt wyjazdu 30 zł. Osobom, które zdecydują się pozostać w miasteczku zagwarantowane jest wyżywienie.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Tomaszem Walczewskim – na Facebooku, mailowo lub Magdaleną Kucharską i Grażyną Król pod numerem telefonu 604 450 583.

74817

74812

74815

74814

74813

74816

Źródło: http://www.kutno.net.pl/?pd=news&id=40067

Możesz również polubić…