Rolnicy na Agro Show. „Wrażenia są niesamowite”

Krośniewiccy radni Tomasz Walczewski oraz Ewa Stolarczyk, zorganizował w ubiegły weekend wyjazd na Agro Show Bednary 2018. Rolnicy z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego mieli okazje przekonać się jak wygląda największa w Europie tego typu wystawa rolnicza na otwartej przestrzeni.

Spośród innych wystaw branżowych AGRO SHOW wyróżnia przede wszystkim otwarta przestrzeń – 120 ha na terenie lotniska Bednary – która daje niemal nieograniczone możliwości prezentacji maszyn.

Podczas tegorocznej wystawy również zaplanowane był pokazy maszyn w ringu, na poletkach pokazowych oraz prezentacje na pasie głównym. Organizatorem show jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wyjazd do Bednar koło Poznania (gmina Pobiedziska) i impreza za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Mogli oni zapoznać się z oferta wystawców, którzy zaprezentowali najnowocześniejsze maszyny i urządzenia oraz szeroki asortyment materiałów, środków oraz usług związanych z produkcja rolnicza.

W wyjeździe wzięło odział 62 mieszkańców naszego regionu. Na stoiskach oglądać można było ciągniki, kombajny zbożowe, ładowarki, a także nowoczesne maszyny rolnicze. Jak zwykle największą uwagę przyciągały maszyny rolnicze. Rożnego typu i wielkości traktory, kombajny, kosiarki, opryskiwacze, ładowarki, rozrzutniki, siewniki i wiele innych urządzeń potrzebnych w gospodarstwach rolnych można było oglądać w setkach wersji i marek.

Organizatorzy targów przewidzieli tez konkursy.

– Wrażenie jest ogromne – mówi radna Ewa Stolarczyk. – Każdy, kto interesuje się rolnictwem powinien chociaż raz tego doświadczyć – dodała.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy z naszego regionu – polskiego oddziału Metal-Fach, Agro Factory II, Bury, Hodowla Roślin w Strzelcach, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Expom Krośniewice.

– Rozmawiałem z panem Robertem Denarskim, właścicielem firmy Agro Factory II, który cieszył się, że rolnicy z powiatu nie zapominają o lokalnej firmie – opowiada Tomasz Walczewski – Uważam, że wyjazd był bardzo udany – dodaje.

Możesz również polubić…