Spartakiada wystartowała!

Dzisiejszy dzień mija pod znakiem XI Wojewódzkiej Spartakiady Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowanej przy OREW „Niezabudka” przy ul. 29 Listopada w Kutnie.

spartakiada_01

spartakiada_02

spartakiada_03

spartakiada_04

spartakiada_05

spartakiada_06

spartakiada_07

spartakiada_08

spartakiada_09

spartakiada_10

spartakiada_11

spartakiada_12

spartakiada_13

spartakiada_14

spartakiada_15

spartakiada_16

spartakiada_17

spartakiada_18

spartakiada_19

spartakiada_20

spartakiada_21

spartakiada_22

spartakiada_23

spartakiada_24

spartakiada_25

– Uczestnicy Spartakiady przyjechali do Kutna z całego województwa, m.in. z OREW Koło, OREW Działdowo, z Placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Zgierza, Łasku, Łeczycy, Żychlina, podopieczni DPS w Malinie, ŚDS w Kutnie, a także SOSW nr 1 w Kutnie – informuje Katarzyna Erdman, dyrektor OREW „Niezabudka”.

Podczas imprezy odbywają sie zmagania sportowe w takich konkurencjach, jak rzut piłką lekarską, slalom czy wyscigi na wózkach. Do dyspozycji uczestników jest także poczęstunek – potrawy z grilla, ciasta, popcorn i napoje, a całość dopełnia skoczna muzyka, przy której uczestnicy chętnie sie bawią.

Spartakiadę wspiera Stowarzyszenie „Niezależni’, które w trakcie Świeta Róży pomagało placówce w zbiórce pieniędzy, podczas której udało się zebrać blisko 3 tys. złotych.

– Dziekujemy pani dyrektor za zaproszenie. Ogromną przyjemnością jest dla nas to, że możemy pomagać Niezabudce. To już druga impreza tej placówki, którą wspieramy – dziękował Tomasz Walczewski, wiceprezes Stowarzyszenia.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na wykup budynku, w którym aktualnie mieści się ośrodek.

http://www.kutno.net.pl/?pd=news&id=47613

Możesz również polubić…